Општински вестиСервисни информации

Без вода корисниците од Трубарево

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од Трубарево од 12:00 часот се до завршување на активностите.

Скопје, 13 април 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од Трубарево од 12:00 часот се до завршување на активностите.

ЈП „Водовод и канализација“ –  Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект ф-150мм на 2/бб Трубарево,во близина на месарница Мега. ки/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close