Општински вестиСкопје

Без вода корисници од Долно Лисиче

Поради уличен дефект ф-80 на улицата „20“ број 30 во Долно Лисиче, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од Долно Лисиче.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Поради уличен дефект ф-80 на улицата „20“ број 30 во Долно Лисиче, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од Долно Лисиче.

Како што соопштија од РЦУК по известување од ЈП Водовод и Канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 до завршување со активностите.бт/са/

Таг
Back to top button
Close
Close