ОпштествоОпштински вестиСкопје

Без вода корисници на улица „Св.Наум Охридски“ и дел од „Благоја Гојан“

Поради уличен дефект Ф 150 на ул.Св.Наум Охридски, без вода ќе бидат корисниците од улица Св.Наум Охридски и дел од Благоја Гојан.

Скопје, 12 мај 2021 (МИА)- Поради уличен дефект Ф 150 на ул.Св.Наум Охридски, без вода ќе бидат корисниците од улица „Св.Наум Охридски“ и дел од „Благоја Гојан“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде во прекин до завршување со активностите за отстранување на дефектот. свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close