0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Без вода корисници на ул. „Скоевска“ во Радишани

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 80мм прекинато водоснабдување  од девет часот изутринава имат  корисниците од ул.„Скоевска“  во населбата Радишани во Скопје, информира ЈП „Водовод и канализација“ Скопје. 

Скопје, 21 февруари 2021 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 80мм прекинато водоснабдување  од девет часот изутринава имат  корисниците од ул.„Скоевска“  во населбата Радишани во Скопје, информира ЈП „Водовод и канализација“ Скопје.

Прекинот на водснабувањето ќе биде трае се до отстранување на дефектот.лв/

 

Таг
Back to top button
Close
Close