Општински вестиСкопје

Без вода денеска улиците „Товарник“ и „Среќко Пужалка“

Без вода денеска од 10:30 часот се корисниците од улиците „Товарник“ и „Среќко Пужалка“.

Скопје, 20 август 2020 (МИА) – Без вода денеска од 10:30 часот се корисниците од улиците „Товарник“ и „Среќко Пужалка“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради удефект ф-100 мм на улицата „Товарник“ 21 б.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/са/

Back to top button
Close
Close