Општински вестиСкопје

Без вода денеска корисниците од Студеничани

Прекинато водоснабдување денеска од 09:15 часот ќе имаат корисниците од селото Студеничани.

Скопје, 10 јуни 2021 (МИА) – Прекинато водоснабдување денеска од 09:15 часот ќе имаат корисниците од селото Студеничани.

Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информираат дека причина за прекинот е уличниот дефект ф-100мм на улицата 1 во Студеничани – кружен тек.

Корисниците ќе останат без вода до завршување со санација на дефектот.бт/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close