Општински вестиСкопје

Без вода денеска корисници од Трубарево

Поради дефект на огрлица ф-100 на улицата „3“ во Трубарево, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од Трубарево.

Скопје, 23 јуни 2020 (МИА) – Поради дефект на огрлица ф-100 на улицата „3“ во Трубарево, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од Трубарево.

Како што информираат од РЦУК по известување од ЈП Водовод и Канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 до завршување со активностите.бт/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close