0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Без вода делови од улицата „Фрањо Клуз“ во Аеродром

Заради стопирање на стара водоводна мрежа ф-100 мм на ул. „Фрањо Клуз бб“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Скопје, 25 февруари 2020 (МИА) – Заради стопирање на стара водоводна мрежа ф-100 мм на ул. „Фрањо Клуз бб“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите. сст/

Back to top button
Close
Close