Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода дел од жителите на Кисела Вода

Без вода денеска ќе бидат дел од жителите на населбата Кисела Вода, соопшти РЦУК.

Скопје, 1 октомври 2020 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат дел од жителите на населбата Кисела Вода, соопшти РЦУК.

-Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека заради промена на затворачи на водоводна мрежа со пречник 150 мм на ул. Христо Татарчев бр. 14 после Пумпената станица во нас. Кисела Вода денеска со почеток од 09:00 часот до завршување на интервенцијата без водоснабдување ќе останат корисниците од подулиците со броевите 14, 16, 17, 19, 20, 21 и 22 во Општина Кисела Вода, стои во соопштението. нд/

Back to top button
Close
Close