Општински вестиСкопје

Без вода дел од Тафталиџе

Прекин на водоснабдувањето денеска од 09:15 часот имаат корисниците од улица „Букурешка“ 83 и дел од улица „Прашка“, во Тафталиџе 1.

Скопје, 1 јуни 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска од 09:15 часот ќе имаат корисниците од улица „Букурешка“ 83 и дел од улица „Прашка“, во Тафталиџе 1.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека корисниците ќе бидат без вода поради уличен дефект ф-80мм на улица „Букурешка“ 83. ки/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close