Општински вестиСкопје

Без вода дел од населбата Драчево

Без вода денеска од 10:15 часот се корисниците од улицата „Киро Фетак“ во населбата Драчево.

Скопје, 19 април 2021 (МИА) – Без вода денеска од 10:15 часот се корисниците од улицата „Киро Фетак“ во населбата Драчево.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-2“ на улица „Киро Фетак“ бр.66.

Корисниците ќе бидат без вода сè до санирање на дефектот.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close