Општински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците од улица „Сава Михајлов“

Поради дефект на приклучна цевка од Ф 2* на улица „Сава Михајлов“ бр.148, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица, и тоа од бр.4 до бр.12.

Скопје, 30 август 2021 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка од Ф 2* на улица „Сава Михајлов“ бр.148, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица, и тоа од бр.4 до бр.12.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот, се до завршување на активностите. свс/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close