0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците на булевар „Партизански одреди“

Без вода утре, 16 август, ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди“, односно потегот од улица „Костурски Херои“ до „Христо Смирненски“.

Скопје, 15 август 2020 (МИА) – Без вода утре ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди“, односно на потегот од улицата „Костурски Херои“ до „Христо Смирненски“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје прекинатото водоснабдување ќе биде поради дефект на затворач ф-80мм на булевар „Партизански одреди“ 47, а корисниците вода ќе немаат од 8:40 часот до санирање на дефектот. мс/сп/

Back to top button
Close
Close