Општински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците кај Качанички пат и Визбегово

Поради уличен дефект на водоводната цевка Ф 150мм. на улица Качанички Пат 3 кај Овалекс со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат дел од корисниците на улицата Качанички Пат,ул.1.ул.2 и ул.3 Визбегово.

Скопје, 31 јли 2021 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводната цевка Ф 150мм.на улица Качанички Пат 3 кај Овалекс со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат дел од корисниците на улицата Качанички Пат,ул.1.ул.2 и ул.3 Визбегово.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 15:30 часот до завршување на дефектот. вг/

Back to top button
Close
Close