Општински вестиСкопје

Без вода дел од Керамидница

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат дел од корисниците од населба Керамидница. Корисниците ќе бидат без вода од 10:10 часот се до завршување на активностите.

Скопје, 18 февруари 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат дел од корисниците од населба Керамидница. Корисниците ќе бидат без вода од 10:10 часот се до завршување на активностите.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на приклучна цевка ф-2 на улица „512/4 Керамидница“. ки/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close