ОпштествоОпштински вестиСкопје

Без вода дел од Батинци

Прекин на водоснабдувањето денеска од 09.55 часот имаат корисниците од улица 1 во скопско Батинци.

Скопје, 4 февруари 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето од 09.55 часот  денеска имаат корисниците од улица 1 во скопско Батинци.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-100 на улица 1, пат за Батинци.

Корисниците ќе бидат без вода до завршување на активностите. ки/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close