Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода дел корисниците од село Инџиково

Поради уличен дефект на ф-100 милиметри на улица 2 број 150 во село Инџиково, прекинато водоснабдување имаат дел од корисниците од ова населено место.

Скопје, 3 август (МИА) – Поради уличен дефект на ф-100 милиметри на улица 2 број 150 во село Инџиково, прекинато водоснабдување имаат дел од корисниците од ова населено место.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето е прекинато од  16:10 часот и ќе трае се до завршување на активностите за отстранување на дефектот. свс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close