Општински вестиСкопје

Без струја утре жителите на општините Сопиште, Бутел и Центар

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште, Бутел и Центар, соопштуваат од РЦУК - Скопје.

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште, Бутел и Центар, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од село Горно Соње, под-улиците од 1 до 15, Општина Сопиште.

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе останат корисниците од населбата Радишани на ул. „15“ (Пат за с.Побожје) од број 1 до број 228, Општина Бутел.

Во периодот од 08:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Питу Гули“, Општина Центар.фф/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close