Дописници МКДОпштински вести

Без струја утре шест часа подрачјето на Долна Река

Во периодот од 9:00 до 15:00 часот утре без електрична енергија ќе биде подрачјето на Долна Река, општина Маврово и Ростуше, информираат од општината.

Дебар, 6 мај 2020 (МИА) – Во периодот од 9:00 до 15:00 часот утре без електрична енергија ќе биде подрачјето на Долна Река, општина Маврово и Ростуше, информираат од општината.

– Поради зафати на трафостаницата во селото Јанче, утре(седми мај) во целиот долнорекански регион ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија во периодот од 09:00 до 15:00 часот, стои во известувањето.

Зафатот е во насока да се обезбеди поквалитетно и непречено снабдување со електрична енергија на ова подрачје, каде чести се прекините во снабдувањето. вт/аа/

 

Back to top button
Close
Close