ОпштествоСкопје

Без струја делови од Карпош, Ѓорче Петров и објектите околу аеродромот Стенковец

Регионалниот центар за управување со кризи денеска соопшти дека без струја од 08:45 до 11 часот ќе бидат корисниците од дел на улицата „Ботун“ и булеварот „Партизански одреди“ бр. 169 и бр. 173 во општина Карпош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close