0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоВидео изјаваПолитика

Без резултати 11. средба на македонско-бугарската комисија, проблем употребата на придавката македонски

Без резултати заврши дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, информираа на денешната онлајн прес-конференција копретседавачите на Комисијата, македонскиот Драги Ѓоргиев и бугарскиот Ангел Димитров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close