0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Без повредени при опожарено возило во движење на стариот пат Тетово-Скопје

Нема повредени лица во пожарот што избувнал утринава околу 9 часот во возило во движење на стариот пат Тетово-Скопје.

Тетово, 8 јуни 2020 (МИА) – Нема повредени лица во пожарот што избувнал утринава околу 9 часот во возило во движење на стариот пат Тетово-Скопје.

– Утрово во 8 часот и 55 минути во СВР Тетово е пријавено дека на стариот пат Тетово-Скопје се самозапалило во движење возило марка „мерцедес“. Возилото е сопственост на фирма од Тетово, а во пожарот за среќа нема повредени луѓе. Оштетен е предниот дел од возилото, информираше тетовската полиција.

На пожарот интервенирале и припадници на тетовската територијална противпожарна единица кои за кратко време го локализирале и изгасиле огнот. ас/цр

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close