0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Без посета на гробиштата за Задушница и Духовден

Православните верници овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата.

Скопје, 5 јуни 2020 (МИА) – Православните верници овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата.

Забраната е согласно одлуката за забрана за движење на Владата, а според која забраната важи од синоќа до 21 часот до понеделник до 05 часот.скс/бк/

 

Back to top button
Close
Close