0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Без петтиот пакет мерки, на принуден одмор ќе бидат пуштени тројно повеќе текстилни работници, предупредува синдикатот

Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за текстил, кожа и чевли (СТКЧ) при Сојузот на синдикатите на Македонија.  Оттаму велат дека пратениците си играат со судбината на илјадници работници кои чекаат плата за февруари и март. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close