Дописници СветЕвропа

Без напредок помеѓу Брисел и Москва по консултациите со рускиот амбасадор

Рускиот амбасадор во ЕУ, Владимир Чижов, вчера попладне беше повикан на консултации во Европската Комисија откако Русија одлучи да им забрани влез во државата на петмина ЕУ граѓани, меѓу кои и еврокомесарката Вера Јурова, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close