БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Без масовни протести и со силно полициско присуство одбележувањето на студентскиот бунт против хунтата во Грција

Под драконски безбедносни мерки и без традиционалните масовни протести, поради забраната за собири, денеска во Грција се одбележува годишнината од студентскиот бунт против хунтата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close