0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Без компјутер, без греење: Најсиромашните во Велика Британија се борат со учењето од далечина

Со затворени училишта поради пандемијата, милиони деца во Велика Британија се борат да учат од далечина,и имаат недостиг на компјутери, интернет или тивка просторија за учење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close