БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Без изјави за медиумите заврши средбата Тачи – Палмер

Специјалниот пратеник на државниот секретар на Соединетите Американски Држави (САД) за Западен Балкан, Метју Палмер, кој престојува денеска во Косово, попладнево се сретна со претседателот на државата Хашим Тачи во неговиот кабинет, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close