Дописници МКДОпштество

Без бадникова литија претстојните божикни празници во Охрид

Православните христијански верници во земјава утре го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик. Поради епидемијата на коронаворусот во Охрид како и во останатите градови нема да се одржат традиционалните детски бадникови литии на кои децата го навестуваа големиот празник на Христовото раѓање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close