0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Без англиски навивачи доколку Истанбул остане домаќин на финалето во ЛШ

Одигрувањето на „англиското“ финале во Лигата на шампиони (ЛШ) на стадионот „Ататурк“ во Истанбул на крајот од мај е загрозено, откако британската Влада донесе одлука со која ја стави Турција на списокот ризични земји за патување поради пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close