Дописници МКД

Бесплатна правна помош ќе овозможува правната клиника при Универзитетот на Југоисточна Европа

Правната клиника „Про бона“ која функционира во рамки на Правниот факултет на Универзитетот на Југоисточна Европа од 1 март ќе биде отворена за маргинализираните групи и за сите граѓани на кои им е потребна бесплатен правен совет и помош, а кои ги исполнуваат условите за бесплатна правна помош според одредбите на Законот за бесплатна правна помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close