ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Беспилотно летало влезе во петтиот реактор во Чернобил

Беспилотно летало наречено „Елиос 2“ првпат по 33 години влезе во петтиот реактор на нуклеарната централа во Чернобил.

Back to top button
Close
Close