Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими: Владата останува на проекциите за раст на БДП и инфлацијата предвиени во ребалансот на Буџетот

Владата останува на проекциите за инфлацијата и растот на БДП предвидени во ребалансот на Буџетот, кој е усвоен од страна на Владата и за кој треба да се расправа во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close