Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими – Тимоние: Поддршка од Франција за проекти за одржлив економски раст и животна средина

Министерот за финансии, Фатмир Бесими оствари средба со амбасадорот на Франција во земјава, Кристиан Тимоние, на која, како што информира Министерството за финансии, е разговарано за економскиот план на македонската влада за справување со кризата и Договорот помеѓу двете влади за основање на Француската агенција за развој (ФАР), а со чие склучување се очекува интензивирање на соработката.

Back to top button
Close
Close