Biznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими: Шестиот пакет мерки уште една потврда на Владата за поддршка и стимулирање на економијата

Шестиот пакет на антикризни мерки уште еднаш е потврда дека експлицитноста на Владата во однос на поддршка и стимулирање на стопанството и економските активности за време на пандемијата е во чекор со потребите, оцени министерот за финансии Фатмир Бесими на денешната заедничка прес-конференција во Владата на која беа презентирани мерките од шестиот пакет антикризни мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close