0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Буџетираните средства не се за на хартија, тие треба да се реализираат, за да може да се поттикне економската активност, изјави вечерва министерот за финанси, Фатмир Бесими, во гостување на Телевизија Сител.

Back to top button
Close
Close