0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими: Ребалансот е во Собрание, од следната недела имплементација на четвриот сет мерки

Ребалансот на Буџетот што денеска го утврди Владата и го достави до Собранието, министерот за финансии Фатмир Бесими, очекува да биде донесен до следната недела и да почнат да се имплементираат мерките од четвртиот сет економски мерки.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close