0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими: Постигнавме историски најниска каматна стапка за еврообврзницата, пониска од многу европски земји со повисок кредитен рејтинг 

Каматната стапка на осмата еврообврзница на земјава во износ од 700 милиони евра, која беше издадена оваа недела, е пониска од многу земји кои се дел од Европската Унија или кои имаат подобар кредитен рејтинг од земјава, како Хрватска, Турција и Србија, порача вечерва министерот за финансии Фатмир Бесими.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close