0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.Портал

Бесими: 2021 година во знак на заштита на здравјето, економско заздравување и реформи за забрзан раст на среден и долг рок

Министерот за финансии, Фатмир Бесими денеска изнесе Белешка за годинава, за следната и очекувањата за македонската економија во следниот петгодишен период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close