Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Берош: Во Хрватска откриена мутација на коронавирусот, но засега не се знае од кој сој

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош денеска информира дека една од можните мутации, која има својства не само на онаа откриена во Бразил, туку и на варијантите откриени првпат во Велика Британија, и ЈАР, била откриена во институтот Руџер Бошковиќ, а резултатите од секвенционирањето на целиот геном ќе бидат познати за една недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close