0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Bërnz: Miratimi i Ligjit për regjistrim hap i rëndësishëm, operacioni statistikor kyç për krijimin e politikave të ardhshme zhvillimore

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kejt Bërnz, e ka përkrahur miratimin e Ligjit për regjistrim në Kuvend. Në intervistë për Zërin e Amerikës, ajo vlerëson se ky është një hap i rëndësishëm para, pasi në vend popullata dhe prona nuk janë regjistruar pothuaj 20 vite, ndërsa ky operacion statistikor është kyç për krijimin e politikave të ardhshme zhvillimore. 

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close