0_Спорт.ПорталФудбал

Бернардески нема намера да го напушти Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески нема да го напушти тимот, пренесува „Tuttosport“.

Торино, 21 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески нема да го напушти тимот, пренесува „Tuttosport“.

Според изворот, 26-годишниот Италијанец нема планови да го смени клубот, и покрај понудите кои доаѓаат од Наполи и Атлетико Мадрид.

Во сезоната 2019/20, Бернардески одигра 38 натпревари за Јувентус, постигнувајќи два гола и три асистенции.

„Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Италијанецот на 28 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close