0_Спорт.ПорталФудбал

Бернардески може да стане играч на Тотенхем

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески може да биде дел од зделката за преселба на играчот за врска Танги Ндомбеле од Тотенхем во Торино, објави „Калчо Меркато“.

Рим, 4 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески може да биде дел од зделката за преселба на играчот за врска Танги Ндомбеле од Тотенхем во Торино, објави „Калчо Меркато“.

Според изворот, жителите на Торино не се подготвени да платат 60 милиони евра за 23-годишниот Французин, затоа сакаат делумно да ја компензираат висината за трансферот на 26-годишниот напаѓач.

Во сезоната 2019/20, Бернардески одигра 38 натпревари за Јувентус, постигнувајќи два  гола и три асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close