БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Берлински процес: Состанок на министрите за економија и ЦЕФТА утре во Софија

Во рамките на Заедничкото претседателство на Република Северна Македонија и Република Бугарија со Берлинскиот процес, утре во Софија ќе биде одржан состанок на министрите за економија на кој ќе учествува и директорот на секретаријатот на ЦЕФТА Емир Ѓикиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close