ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Берлин: Договорите од Минск се основа за решавање на конфликтот во Донбас

Германското Министерство за надворешни работи ги утврди договорите од Минск како основа за решавање на конфликтот во Донбас. Така, Министерството за надворешни работи во Берлин одговори на зборовите на Леонид Кравчук за промена на формата на преговорите, пишува рускиот весник „Московски комсомолец“, цитиран од „Фокус“.

Back to top button
Close
Close