Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бензините поевтинуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,39 отсто.

Back to top button
Close
Close