0_Спорт.ПорталФудбал

Бензема се искачи на петтото место на листата на стрелците за Реал Мадрид

Напаѓачот на Реал, Карим Бензема го постигна единствениот гол за својот клуб во синоќешниот пораз (1:2) од Бетис во дуелот од 27. коло во Ла Лига. За 32-годишниот напаѓач ова беше 241. погодок во дресот на мадридскиот клуб, по кој Бензема се искачи на 5. место на клупската вечна листа на стрелци.

Мадрид, 9 март 2020 (МИА) – Напаѓачот на Реал, Карим Бензема го постигна единствениот гол за својот клуб во синоќешниот пораз (1:2) од Бетис во дуелот од 27. коло во Ла Лига. За 32-годишниот напаѓач ова беше 241. погодок во дресот на мадридскиот клуб, по кој Бензема се искачи на 5. место на клупската вечна листа на стрелци.

Бензема се изедначи по број на голови со Ференц Пушкаш.

Убедливо на првата позиција се наоѓа Кристијано Роналдо со 450 голови. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close