0_Спорт.ПорталФудбал

Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одложи склучувањето на новиот договор со мадридскиот клуб, објави „Марка“.

Мадрид, 12 февруари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одложи склучувањето на новиот договор со мадридскиот клуб, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, 33-годишниот фудбалер сака уште малку време да одлучи самиот дали е од корист за клубот или не.

На крајот на сезоната 2020/21, напаѓачот ќе ја донесе конечната одлука за својата иднина. Можеби Французинот ќе се врати во Лион.

Тековниот договор на играчот со Реал Мадрид се пресметува до летото 2022 година. Оваа сезона одигра 20 натпревари во Ла Лига, постигна 11 гола и направи пет асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close