0_Магазин.ПорталВидеоЗанимливости

Бенкси е автор на сликата на ѕидот на затворот во Ридинг

Цртежот се појави во понеделникот пред затворот Ридинг, каде што, меѓу другото, писателот Оскар Вајлд отслужил две години за „флагрантна непристојност“ во 1890-тите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close