СветСвет.Портал

Бени Ганц ги повика Фејсбук и ТикТок да ги отстранат содржините со говор на омраза

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц ги повика раководствата на социјалните мрежи Фејсбук и ТикТок да се борат против пропагандата и да ги отстранат содржините кои шират говор на омраза, објави „Тајмс оф Израел“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close